Aleksandar Damjanović: Želio bih istaći i da iznenađuje i neshvatljivo je nerazumijevanje lige, Budućnosti i nosilaca TV prava
foto: KK Bosna/Ednan Turalić
Aleksandar Damjanović trener sarajevske Bosne obratio se medijima nakon meča protiv Budućnosti.
Bosna je u prvom meču u ABA ligi nakon 15 godina na domaćem terenu izgubila od podgoričke Budućnosti 91:82. Ekipa Aleksandra Damjanovića je sada na učinku dva poraza u regionalnom takmičenju.
“Čestitao bih ekipi Budućnosti na zaluženoj pobjedi. Zadnje dvije četvrtine smo se probudili, pokušali da nadoknadimo rezultatski zaostatak koji je bio preveliki iz prvog dijela. Bila je reakcija nekih momaka koji možda i ne igraju glavne uloge u ekipi i na tome im čestitam. Ali to je bilo nedovoljno da ogroman rezultatski zaostatak nadoknadimo.
Primili smo 50 poena u reketu, nekih laganih poena, što je na ovom nivou previše, i što je vrlo teško i skoro pa nemoguće protiv ekipe kao što je Budućnost kompenzovati. Apsolutna odgovornost je na meni. Preostaje nam da se skupimo, analiziramo uzroke“, rekao je Damjanović i nastavio:
“Želio bih istaći i da iznenađuje i neshvatljivo je nerazumijevanje lige, Budućnosti i nosilaca TV prava na činjenicu da smo cijeli dan juče proveli u putu. Ipak se mi svi bavimo sportom i razumijemo te stvari. Ne tražim u tome ipak nikakav izgovor što se tiče ovog konačnog rezultata”.

Andrej Žakelj, trener Budućnosti čestitao je svojim igračima na pobjedi.
“Moram da čestitam momcima na pobjedi. Danas nam je to trebalo i to je bio glavni cilj. Sami ste vidjeli kakva dva različita poluvremena su to bila ili neki nefokus, nezalaganje u odbrani drugo poluvrijeme i dali smo šansu Bosni da se vrati. Mislim da smo tokom cijelog prvog poluvremena to kontrolisali, to što smo dogovorili.
A onda pad koncentracije, zalaganja i utakmica je bila živa. Imamo velike oscilacije u igri u svim utakmicama, od super do vrlo loše, tako da trebaćemo puno da radimo, da dobijemo samopouzdanje nazad, da igramo više timski odbranu, da dignemo glave i da idemo dalje. Čestitam Bosni, mislim da su odigrali jednu hrabru utakmicu, jaku i želim im sve najbolje u nastavku sezone”.
- Saša Obradović: Prije utakmice smo stavili akcenat na njihovu prvu i posljednju četvrtinu
- Željko Obradović: Neke pozitivne stvari su se danas pokazale, ali ne baš sve
- Meč viner Dvejn Vašington: Ostali smo zajedno, odradili smo dobre stvari u odbrani
- Karlik Džons: Velika pobjeda za nas
- Treća pobjeda Zvezda u nizu: U Beogradu pao Real Madrid
- Bosna u Sarajevu uz skromnu pomoć publike nije izdržala protiv Budućnosti
- Nikola Milutinov: Posebno mi se vrate Duletovi kazneni treninzi
- Svetislav Pešić: Znam da beogradska košarkaška čaršija mene ne voli


