Zvezda “slomila” Antverpen u finišu

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su belgijski Antverpen u pripremnom meču.

Zvezda je novu – četvrtu pobjedu u nizu u pripremama zabilježila nakon velikog preokreta u posljednoj četvrtini, 83:77 (15:18, 23:26, 19:24, 26:9).

Zahvaljujući veoma dobrom šutu gosti su stekli uvodnu prednost koju su praktično držali do sredine četvrtog perioda. Presudni momenti utakmice dogodili su se u završnici trećeg perioda. Crveno-bijeli su imali zaostatak od čak 22 poena46:68, a onda prebacili u ”petu brzinu”.

Tim Milana Tomića zaigrao je agresivno u odbrani u napadu su počeli da pogađaju i veoma brzo su napravili seriju 28:2 i došli do preokreta 74:70. Prednost su rutinski sačuvali do kraja.

Regland sa 17, Odžo sa 13 poena i 10 skokova, te Simanić sa 11 i Dobrić, koji je dao 10 poena bili su najefikasniji u pobjedničkom itmu.

”Najbolja ”termin utakmica” u pripremnom periodu do sada. Sa naše strane kvalitetnija u posljednjih 12 minuta, nego u prethodne tri utakmice u kojima smo slavili i po 30 razlike. Nisu mjerilo prve tri utakmice u pripremnom periodu. Mi treba da odigramo kada krene sezona na nivou koji sam vidio u poslednjoj četvrtini duela sa Antverpenom”, rekao je trener Zvezde, Milan Tomić.

Crvena zvezda mts u petak ima posljednji test pred Superkup u Laktašima. U dvorani ”Aleksandar Nikolić” gostuje ekipa Nižnjeg Novgorod.

Crvena zvezda mts – Antverpen Džajants 83:77 (15:18, 23:26, 19:24, 26:9)

Crvena zvezda mts: Kešelj, Regland 17 (8as), Radanov, Perperoglu 5, Lazić 6, Čović 9 (5as), Simanić 11, Dobrić 10, Odžo 13 (10sk), Beron 5, Ristić 7 (6sk).