Zvezda se gostila u Morači

Crvena zvezda opet “samljela” Budućnost.

Drugi put ove sezone u razmaku od samo 15 dana košarkaši Crvene zvezde “pomeli” su Budućnost.

Najprije u finalu Superkupa u Laktašima, a drugi put večeras u Podgorici pred prepunom Moračom, u drugom kolu ABA lige 71:87 (13:22, 18:23, 19:22, 21:20).

Budućnost je u odnosu na meč iz Laktaša pojačao bivši Zvezdin centar Alen Omić, ali ne pomaže.

Zvezda razigrana, rastrčana i raznovrsna u Morači, a  drugoj strani “mlaka” Budućnost sa Erlom Klarkom (8 poena 2-6 za dva i 1-4 za tri) , Koti Klarkom ( bez poena za 17 minuta ) i Edvinom Džeksonom (6 poena sve sa linije penala za 26 minuta) kao najvećim pojačanjima, koja su ponovo odigrali loše sa previše driblinga i solo pokušaja.

Gosti su vodili od početka meča i od sredine druge četvrtine imali su dvocifrenu razliku.

Na poluvremenu su imali 14 poena razlike (45:31). Domaći tim je sredinom treće četvrtine serijom 7:0 uspio da se vrati nakon što je Zvezda otišla na 20 razlike (53:33).

Ipak nisu imali snage za više i kako je trener Budućnosti Aleksandar Džikić na tajm autu rekao, jednostavno nisu se borili i ubjedljivu su poraženi.

U pobjedničkom timu najefikasniji Stratos perperoglu sa 20 poena (3-4 za tri), Maik Cirbes je dao 19, Bili Beron 15, a Majkl Odžo 11, Džo Regland osam poena i 11 asistencija.

Na drugoj strani Nemanja Gordić i Alen Omić po 11 poena, a Omić je imao i 11 skokova i Nikola Ivanović je dao 10.