Zvezda okrenula bez poraza

Crvena zvezda pobijedila Megu u 11. kolu ABA lige.

Zvezda je prvi dio takmičenja završila bez poraza sa 11 pobjeda. U subotu uveče su slavili protiv Mege u gostima 68:78 (15.20,10:22,22:22,21:14).

Gosti su od početka nametnuli svoju igru i konstanto imali dvocifrenu prednost, koja je u trećoj četvrtini išla i na 20 poena razlike.

Ipak Mega je u posljednjoj dionici koliko toliko uspjela da meč učini zanimljivim. Prišli su na 71:65 na dva ipo minuta do kraja. Onda je Perperoglu uzeo stvar u svoje ruke i uz pomoć Berona odbio napad Mege.

Stratos Perperoglu je sa 17 poena predvodio Zvezdu, Bili Beron je dao 14, a Džo Regland 13.

U domaćoj ekipi Goga Bitadze 23, Branislav Ratkovica 11, a Nikola Mišković je dao 10 poena.

Zadar – Igokea 95:80

Tabela: Crvena zvezda 11-0, Budućnost 8-2, Mega 7-4, Cedevita 7-4, Partizan 5-5, FMP 4-6, Igokea 4-7, Zadar 4-7,Cibona 4-6, Olimpija 3-7, Krka 3-7, Mornar 3-7.