Zvezda: Bez padova i praznih minuta

Košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Mornara u 19. kolu ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Mornara. Neće im biti ni malo lako jer ekipa Mornara na domaćem terenu bilježi odlične rezultate i nalazi se u seriji od četiri pobjede u Baru.

’’Očekuje nas utakmica protiv ekipe koja je rastrčana, igra veoma brzo i uz puno šuteva za tri poena. Igraju veoma dobro kod kuće, namučili su na svom parketu sve timove koji se bore za vrh, pobjeđivali ih ili gubili u vrlo neizvjesnim završnicama. Još uvijek nisu matematički obezbijedili mirnu poziciju na tabeli, što znači da će odigrati veoma motivisano. Zbog toga moramo da odgovorimo čvrstom igrom bez padova i praznih minuta’’, rekao je trener Crvene zvezde Tomić, a onda se osvrnuo na zdravstveni bilten ekipe:

’’I dalje smo bez Branka Lazića, a bolesni su bili Filip Čović i Marko Kešelj. Stratos Perperoglu ima određenih problema sa leđima’’.

Svoja očekivanja pred gostovanje u Baru iznio je i prvotimac Crvene zvezde mts Ognjen Dobrić:

’’Očekuje nas utakmica u Baru, još jedno veoma nezgodno gostovanje u ABA ligi. Mornar je veoma kvalitetna ekipa, igraju brzo i ne ustručavaju se da šutiraju kada god im ostavite malo prostora. S toga, jasno je da moramo da pokažemo čvrstinu u odbrani, a pogotovo na bekovskim pozicijama. Imaju prepoznatljiv stil igre, forsiraju brzu košarku i ne smijemo da dozvolimo da nas uvedu u njihov ritam. Potrebna nam je koncentracija svih 40 minuta ako želimo da upišemo novu pobjedu u ABA ligi’’, rekao je Dobrić.