Zrinjskom derbi protiv Širokog

Košarkaši Zrinjksog u 11. kolu Lige BiH pobijedili Široki.

Zrinjski je zabilježio osmu pobjedu u nizu u Ligi BiH i zajedno sa Širokim nakon ovog kola dijeli prvu poziciju. Obe ekipe imaju po osam pobjeda i dva poraza.

U nedjelju je Zrinjski u Mostaru slavio pobjedu u odličnoj utakmici 95:87 (23:18,23:19,17:27,32:23).

Do pobjede je tim Hrvoja Vlašića došao boljom igrom u posljednjoj četvrtini, pošto su gosti pred posljednjih 10 minuta imali poen prednosti 64:63.

Sve do na pet minuta do kraja utakmica je bila u egalu (73:73) , a onda domaća ekipa pravi seriju 12:3 i rješeva pitanje pobjednika (85:76).

Marko Ramljak odigrao je fantastičnu partiju u domaćem timu postigavši 30 poena uz pet skokova i šest asistencija, njemu uz rame Aleksandar Todorović sa 27 poena i 11 skokova, Marko Šutalo je ubacio 14, Ivan Milićević 12 poena.

U gostujućem timu Goran Filipović 21 poen i 10 skokova, Ivan Karačić je dao 17, Mateo Drežnjak 16, a Josip Batinić je ubacio 12 poena.

Mladost – Gradina 87:69

TABELA: Široki 8-2, Zrinjski 8-2, OKK Sloboda 6-4, Mladost 7-3, Spars 6-4, Vogošća 6-4, Kakanj 6-4, Bratunac 3-7, Student 3-7, Gradina 2-8, Bosna 1-9.