Zrinjski i Široki slavili u gostima

Pobjede Zrinjskog, Širokog, Slobode i Studenta u šestom kolu Lige BiH.

Aktuelni šampion BiH mostarski Zrinjski slavio je u gostima u Kaknju 69:86 (12:22,22:26,27:21,8:17).

Gosti u pitanje pobjednika riješili u prvoj četvrtini koju su dobili 10 razlike.

Marko Ramljak je odigrao dobar meč. Postigao je 24 poena, pratili su ga Marko Šutalo sa 18 i Ivan Miličević strijelac 15 poena.

U domaćem timu Igor Josipović 16, Adnan Arslanagić 15, Željko Palavra 10 poena.

Student je bio bolji od Mladosti 89:84 (19:26,21:15,17:22,22:16).

Dezmond Vašington bivši igrač Igokee predvodio je domaču ekipu sa 24 poena, Ivan Škrobo je dao 21, Dejan Ćup 14, Aldin Džemo 11 i Ivica Sirić je postigao 10 poena.

Na drugoj strani Vladimir Aleksić 16, Miloš Marković 15, Stefan Mitrović 13 i Đorđe Aleksić je dao 10 poena.

Široki je slavio na gostovanju u Bratuncu 63:84 (19:19,14:15,15:31,15.19).

Domaće ekipa je bila dostojan rival u prvom poluvremenu, a onda je Široki odlično zaigrao u trećoj četvrtini koju su dobili 31:15 i riješili pitanje pobjednika.

Goran Filipović odličan u pobjedničkom timu sa 29 poena, Mateo Drežnjak je dao 16, a Ivan karačić 12 poena.

U domaćem sastavu Vesli Alsager 15, Mladen Pantić 14, a Nemanja Nikolić 12 poena.

Sloboda je nakon dva vezana poraza u derbiju kola pobijedila Sparse 85:84 (22:20,15:29,27:15,21.20) i preuzela čelo tabele.

Na minut do kraja ovog uzbudljivog meča bilo je 81:81. Onda su poene za domaću ekipu vezali Hasandić i Čerkezović i Sloboda je došla do pobjede.

Slobodan Jovanović je na drugoj strani pogodio trojku, a Sparsi su imali i šansu za pobjedu, ali je promašio Draško Albijanić.

Emir Čerkezović sa 18 poena bio je najefikasniji u domaćem sastavu, Almir Hasandić je dao poen manje, Milivoje Božović je ubacio 16, Josip Naletilić je postigao 14, a Zlatko Jovanović 10 poena.

Na drugoj strani Draško Albijanić 19 poena i 10 skokova, Nemanja Protić 11 poena, a Sandi Grubelić i Lovro Mazalin su dodali po 10.

Bosna Royal – Vogošća

TABELA: OKK Sloboda 4-2,Spars 3-2, Široki 3-2, Mladost 3-2, Kakanj 3-3, Zrinjski 3-2, Vogošća 2-2, Bratunac 2-3, Bosna 1-4, Gradina 1-4, Student 2-3.