Vranješ i Rebić za slavlje Mornara u Torinu

Prva pobjeda Mornara u zvaničnim mečevima ove sezone.

Poslije dva poraza u ABA ligi i jednog kući u Evrokupu, šampion Crne Gore, Mornar je zabilježio pobjedu. U meču drugog kola Evrokupa zabilježili su trijumf u Torinu protiv Fijata 80:84 (23:23,17:32,22:9,18:20)

Mornar je na ovom meču predvodio pomoćni trener Ljubomir Vujačić, pošto su braća Pavićević morali da se vrate u Bar zbog smrtnog slučaja u porodici.

Mornar je u drugoj četvrtini napravio veliku prednost, koju su domači igrači, koje je sa klupe predvodio Paolo Galbijati, umjesto Lerija Brauna, anulirali odličnom igrom u trećoj četvrtini.

U posljednjih minut ipo domaći tim je imao prednost 80:77. Uroš Luković je pogodio jedno bacanje za 80:78, onda je sjevnula trojka Nemanje Vranješa za vođstvo Mornara 81:80.

Na drugoj strani Torino ne pogađa iz dva pokušaja, a meč rješeva trojkom Nikola Rebić na 18 sekundi do kraja za konačnu pobjedu.

Uroš Luković sa 19 poena i 13 skokova predvodio je goste, Strahinja Mićović je dao 13, Nemanja Vranješ 12, Antabija Voler 11, a Bronson Kenig 10 poena.

Na drugoj strani Tejlor najbolji sa 23 poena.