Zvezda igrala jednu četvrtinu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi od Valensije u trećem kolu Top 16 faze Evrokupa.

Valensija je na domaćem terenu pobijedila Crvenu zvezdu 92:76 (21:23,21:14,25:20,25:19) i tako zabilježila treći trijumf, dok su gosti drugi put poraženi.

Zvezda je dobro počela meč, kontrolisala igru i lako dolazila do poena u prvoj četvrtini. Ipak u nastavku meča domaćin preuzima vođstvo, koje čuva do kraja. Do poluvremena su preokrenuli na (42:37).

Igrači Milana Tomića su na polovini treće četvrtine prišli na poen zaotatka (53:52), ali onda Valensija pravi mini seriju 7:0 i odbija napad Zvezde te do kraja rutinski čuva prednost.

Pet igrača u domaćem sastavu imali su dvocifren učinak. Bojan Dubljević je dao 14 poena i imao osam skokova, Vil Tomas je ubacio 13 poena, Met Tomas 11, dok su Sem Van Rosom i Đoan Sastre ubacili po 10 poena.

U gostujućem timu prvo ime Džo Regland sa 21. poenom, a Bili Beron je ubacio 11.