Trinkijeri: Timska pobjeda

Izjava trenera Partizana i Cibone nakon utakmice u Zagrebu.

Partizan je u premijernom meču 18. kola ABA lige slavio ubjedljivu pobjedu u zagrebu protiv Cibone 83:59.

Trener crno bijelih Andrea Trinkijeri kaže da je plan bio da se prije svega zaboravi nesrećan poraz od Ritasa u Evrokupu.

“Plan utakmice je bio da zaboravimo šta se desilo. Uvijek je teško kada izgubite Top 8 dvije sekunde pre kraja. To žulja, boli”, rekao je Italijan na početku press konferencije i nastavio:

“Danas smo imali dobar start, onda smo malo od petog do 15. minut bili loši u odbrani, zapravo cijelo prvo poluvreme smo bili loši u defanzivi. Poslije smo pronašli balans, gađali smo naše centre koji su bili efikasni, ali i to je bila baš timska pobjeda”.

Ivanu Veliću treneru Cibone nije preostalo ništa nego da čestita protivniku.

”Čestitke Partizanu, bili su apsolutno puno bolji tim od nas. Mi smo imali nekakvih 17-18 minuta prvog poluvremena gdje smo igrali korektno, sa dobrom odbranom. Bez obzira što nas šut nije služio prvo poluvrijeme, bili smo u egalu. Zadnje dvije minute smo pustili da uđemo u drugo poluvrijeme u izjednačenom rezultatu, prelako smo im dozvolili -10 poena. U drugom poluvremenu su oni pogodili sve što su šutnuli i to nas je sasjeklo, nismo uspjeli ući u svoj ritam. Vidjeli smo da je velika razlika u kvalitetu i da su oni pod tablom izuzetno jaki u odnosu na naše momke kojima je ovo prva ozbiljna sezona na ovom nivou, mislim na Krešu i na Bundovića. Partizan je ekipa iz Evrokupa koja je za dlaku izgubila TOP 8 i mislim da će ostale ekipe iz vodeće četvorke s njim imati velike probleme.”