Tomić: Poraz od Valensije ostavio trag

Izjave trenera Cedevite i Crvene zvezde.

Cedevita je u 17. kolu ABA lige nanijela prvi poraz Crvenoj zvezdi i to ubjedljiv 84:68.

Trener Zvezde Milan Tomić smatra da se njegovi igrači nisu uspjeli oporaviti od poraza od Valansije u Evrokupu.

“Prvo bih htio čestitati Cedeviti na pobjedi. Bili su bolji od nas. Mi smo u zadnjoj četvrtini odigrali nešto, ali prije su oni tri četvrtine bili bolji i to rezultat pokazuje. Mi smo igrali ovu utakmicu poslije poraza od Valensije i mislim da nas je taj poraz i psihički i fizički malo ugušio, tako da nismo mogli reagovati”, rekao je Tomić.

Na drigoj strani nije bio euforičan Slaven Rimac.

“Ne bih htio umanjiti zasluge svojih igrača, ali mislim da treba biti iskren i reći da smo uhvatili Zvezdu u jednom trenutku kad oni nisu u idealnoj situaciji jer u utorak igraju utakmicu protiv Limoža koju moraju dobiti da bi ostali u trci za prolazak u četvrtfinale Eurokupa. Tu nije bilo i Cirbesa, koji im je jako bitan. Osim prvih pet-šest minuta, kad su oni pogodili neke šuteve i kad smo mi napravili par grešaka, kod nas je sve dobro izgledalo. Odigrali smo dobro odbrambeno, energetski i trčali smo. U zadnjoj četvrtini su oni pogodili par šuteva, a mi smo napravili par grešaka u napadu. No, bio bih zadovoljan i s pobjedom od pola koša, a sve ostalo je bonus.”