Težak poraz Zvezde u Zagrebu

Cedevita u Zagrebu pobijedila Crvenu zvezdu u 17. kolu ABA lige.

Zvezda je kao jedini neporaženi tim doputovala u Zagreb, a onda je od Cedevite doživjela prvi poraz ove sezone u regionalnom takmičenju i to veoma bolan 84:68 (21:20,28:13,21:12,14:23)

Zvezda se držala samo prvu četvrtinu, a onda je u drugoj u igru u domaćoj ekipi ušao Džejkob Puken, koji je pokrenuo svoj tim i na poluvrijeme Cedevita odlazi sa prednošću od 16 poena (49:33). Na početku drugog poluvremena veoma brzo odlaze na prednost od preko 20 poena, koju čuvaju do kraja i dolaze do ubjedljivog trijumfa, koji je Zvezda u finiši ublažila.

U pobjedničkom timu pet igrača sa dvocifrenim učinkom. Najbolji Džejkob Pulen sa 15, Džastin Kobs je ubacio 14, Filip Krušlin 13, a Andrija Stipanović i Eldžin Kuk su ubacili po 12 poena.

U ekipi Crvene zvezde, Ognjen Dobrić je ubacio 17, Dušan Ristić 12, a Majk Odžo 10 poena.

Olimpija – Budućnost 21.00

TABELA: Zvezda 16-1, Cedevita 12-5, Budućnost 11-5, Partizan 10-6, Mega 9-7, Cibona 7-9, Mornar 6-10, FMP 6-10, Igokea 6-10, Olimpija 5-11, Zadar 5-11, Krka 4-12.