Pobjeda Student Igokee.Ilić ne haje za jet lag

Pobjeda Student Igokee u posljednjem meču 16.kola Prve lige Republike Srpske.

Student Igokea je na domaćem terenu pobijedila Princip 98:82 i tako došla do 11. ovosezonske pobjede,kojom čvrsto drže četvrtu poziciju, s tim da imaju i meč manje.

Mladi tim Žarka Milakovića odlično je počeo utakmicu i prvu četvrtinu dobio 24:17. Gosti mnogo bolji u drugom kvartalu. Prave preokret i na odmor odlaze sa 12 poena prednosti (46:38).

Ključna je bila treća četvrtina,koju su domaći nakon velikog odmora odigrali u velikom stilu. Deficit od 12 poena pretvorili su za deset minuta treće četvrtine u prednost od četiri poena (62:58). U posljednjoj četvrtini nisu posustali nastavili su da melju protivnika i na kraju su došli do ubjedljive pobjede.

Dalibor Ilić,koji je juče sletio iz Los Anđelesa,gdje je bio na kampu “Košarka bez granica”, nije mario na jet lag, i Principu je ubacio 22 poena i imao osam skokova. Nemanje Živković i Nikolić dali su po 15. Aljoša janković je koketirao sa tripl dablom. Imao je 13 poena 11 skokova i osam asistencija. Veljko Čečavac je dao 10 poena.

U poraženom timu Srđan Gavrić 27, a Goran Kovačević je dao 25 poena.

Rudar – Varda 68:66

TABELA:Leotar 15 -1, OKK Borac 13-3,Sokolac 13-3, Student Igokea (-1)11-4, Bratunac 9-7,Varda 8-8, Sutjeska (-1) 7-8, Princip 6-10,Rudar 6-10, Prijedor  4-12, Slavija 4-12, Rogatica 0-16.