Sokolac ubjedljiv protiv Radnika

Košarkaši Sokoca u derbiju bolji od Radnika, Varda slavila protiv Obilića.

Sokolac je u derbiju osmog kola Prve lige Republike Srpske na domaćem terenu pobijedio Radnik 84:65 (31:24,18:16,19:15,16:10) i preuzeo čelo tabele od Borca, koji ima i meč manje.

Domaća ekipa je od početka do kraja kontrolisala igru i rezultat i pobjeda nijednom nije došla u putanje.

Sokolac su do šeste pobjede predvodili Nemanja Pečenica i Miljan Marković, koji su dali po 23 poena, s tim da je Marković imao i 11 skokova, i Nemanja Okiljević koji je postigao 21 poen i dodao 13 skokova. Njih trojica dali su više koševa od kompletne ekipe Radnika, koju je predvodio Dejan Kokoruš sa 18, dok je Milan Kajmaković postigao 16 poena uz 10 skokova.

Obilić je i poslije ovog kola jedini tim bez pobjede. Kod kuće su u nedjelju poraženi od Varde 72:89 (24:25,17:15,16:32,15:17).

Dobro se domaća ekipa držala prvo poluvrijeme, a onda su pali u trećoj četvrtini i poraz je bio neminovan.

Nemanja Stanimirović i Goran Bodiroga postigli su po 17 poena za Vardu, Stefan Ivanović je dao 14, a Milenko Frganja 12.

U domaćoj ekipi Igor Gordić 17, Saša Furtula 10 poena i 14 skokova.

OKK Borac – Student Igokea – odloženo

Tabela: Sokolac 6-2, OKK Borac 6-1,Radnik 5-3, Budućnost BN 5-3, Varda 5-3, Leotar 5-2, Sutjeska 4-4,Student Igokea 3-4, Slavija 3-5, Princip 2-5,Prijedor 2-5, Obilić 0-8.