Real pao u Pireju

Košarkaši Reala poraženi prvi put ove sezone u Evroligi.

Aktuelni šampion je tek u devetom kolu doživio prvi poraz. Olimpijakos je slavio kod kuće 88:83 (29:22,23:19,13:24,23:18)-

Utakmica je išla tokom da domaćin u svakoj četvrtini dođe do desetak poena prednosti, a onda se Real brzo vrati.

U posljednjoj četvrtini kada su trojkom Spanulisa otišli na 80:70 na dva minuta i 44 sekunde do kraja činilo se da Realu nema povratka. Ipak uporni gosti su uspjeli meč uvesti u neizvjesnu završnicu, koju su “uprskali” Argentinci.

Najprije je Gabrijel Dek pri rezultatu 82:78 promašio oba slobodna bacanja. U narednom napadu gosti su ukrali loptu, ali je Kampaco završio u reketu i svirane su mu tri sekunde.

Na drugoj strani nepogriješiv je sa linije slobodnih bacanja bio Najdžel Vilijams Gos i Olimpijakos je došao do pete pobjede.

Gos je sa 23 poena bio najefikasniji u ekipi Olimpijakosa, Spanulis je dao 20, a Nikola Milutinov osam poena i devet skokova.

U ekipi Reala Džejsi Kerol najefikasniji sa 16 poena, Kampaco je dao 14 uz 13 asistencija, a Rudi Fernandez je postigao 12 poena.

Efes je sedmu pobjedu zabilježio protiv Darušafake, koja je i dalje na jednom tirjumfu i to onom protiv Budućnosti. Tim Ergina Atamana je slavio u gostima 88:93 (23:19,23:23,14:32,28:19). Efes je odlično odigrao treću četvrtinu i riješio pitanje pobjednika.

Bobua sa 24 poena najefikasniji, Tibor Plajs je dao 12, Brok Motum 11, Šejn lakrin 10, a Vasilije Micić je dao devet poena i imao osam asistencija.

U poraženom timu Majkl Erik 18, Zanis Pieners 15 poena.

Barselona – Armani.

TABELA: Real 8-1, CSKA 8-0, Fenerbahče 7-1, Efes 7-2, Armani 6-2, Panatinaikos 5-3, Barselona 5-3, Olimpijakos 5-4 (plej-of), Žalgiris 3-5, Bajern 3-5, Baskonija 3-5, Himki 2-6, Gran Kanarija 2-6, Makabi 1-7, Budućnost 1-7, Darušafaka 1-8.