Partizan rutinski do polufinala

Košarkaši Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Radivoj Korać.

Košarkaši Partizana savladali su Novi Pazar 102:72 (26:20, 25:15, 23:19, 28:18)i u subotu od 17.00 sati boriće se za finale protiv ekipe FMP.

Utakmica je počela dosta tvrdo, sa čvrstim odbranama, ali su crno-bijeli odmah pokazali da su apsolutni favoriti i u 4. minutu bilo je 13:6. Ipak, Novopazarci se nisu dali i držali su neko vrijeme priključak tokom prve četvrtine, koja je završena rezultatom 26:20.

Ekipa iz Novog Pazara prišla je na početku druge četvrtine na 24:28, a onda u 14. minutu i na 28:31, ali su bili izuzetno neprecizni u šutu pa su crno-bijeli odbili ovaj napad i dva minuta kasnije bilo je 38:28. Partizan je na poluvrijeme otišao sa „plus 16“ – 51:35.

Već na startu treće dionice crno-bijeli su otklonili sve dileme o pobjedniku ovog meča, pošto su dodali gas i poslije pet minuta poveli 64:40. Novopazarci su i dalje pokušavali da pariraju, ali je razlika u kvalitetu bila očigledna, pa je Partizan rutinski stigao do ubedljivog trijumfa i polufinala.

“Želim da čestitam Novom Pazaru na dobroj igri. Borili su se, imali dobre momente… Mi smo igrali korektno, napravili smo prvi korak, sad se pripremamo za drugi, nema tu puno priče… Čestitam mojim igračima kako su se borili… U petak će protiv FMP biti izuzetno teško. Oni igraju dugo zajedno, znaju kako da te natjeraju da igraš loše, čvrsti su… Kup ni u jednoj zemlji nije takmičenje za favorite, to je jedna utakmica, moramo biti puno disciplinovaniji…”, rekao je trener Partizana Andrea Trinkijeri.

U pobjedničkom timu prvo ime Đorđe Gagić sa 27 poena i 12 skokova, Marko Pecarski je dao 14 poena, Aleks Renfro i Džok Lendejl su ubacili po 12, a Novica Veličković je dao 10. U dresu Partizana debitovao je Ognjen Jaramaz i za 18 minuta je zabilježio sedam asistencija.

Na drugoj strani Marko Radonjić 21, Nemanja Krstić 18 poena.