Partizan poražen u Berlinu

U posljednjem kolu Top 16 faze Evrokupa Partizan poražen u Berlinu.

Prije ovog kola se znalo da Alba ide u Top 8, a da crno bijeli završavaju takmičenje. na kraju u rezultatski nebitnom meču pobjeda Albe 97:74 (18:23,29:11,19.19,31:21). U prvom poluvremenu tim Andree Trinkijerija je bio u egalu sve do četiri minuta prije kraja kada je bilo 32:32. Onda domaća ekipa pravi seriju 15:2 i na poluvrijeme odlazi sa prednošću 47:34.

U drugom poluvremenu slična priča. Crno bijeli igraju egal treću četvrtinu, a onda u četvrtoj daju samo 11 poena i na kraju su ubjedljivo poraženi. Obećao je Trinkijeri dati priliku nekim igračima koji nemaju veliku minutažu.

Tako je 17. godišnji Dušan Tanasković postigao prve poene u Evrokupu, dok je Marko Pecarski igrao dva minuta i 44 sekunde.

Dva su bitna detalja za ovaj meč. Čak 16 postignutih trojki Albe i čak 18 izgubljenih lopti Partizana.

Vanja Marinković je dao 18, Džok Lendejl 11, a Aleksej Nikolić 10 poena.

U pobjedničkom timu Rokas Geidraitis je ubacio 19 poena.