Nidam i Monako utišali Pionir

Monako u trećem kolu Top 16 faze Evrokupa slavio u Beogradu.

Monako je do druge pobjede u Top 16 fazi stigao pošto je u Beogradu zabilježio pobjedu protiv Partizana 68:72 (13:21,13:19,12:14,30:18), koji je drugi put poražen.

Gosti su vodili od početka do kraja. U prvom poluvremenu osujetili su napade Partizana, uvukla se nervoza u redove crno bijelih i na domor su otišli sa 14 poena minusa (26:40). Drugo poluvrijeme su počeli katastrofalno. Više od tri minuta nisu postigli poene i Monako je ubrzo otišao i na 20 poena prednosti.

Trener domaćin onda u igru uvodi visoku petorku (Nikolić, Zagorac, Si, Janković i Lendejl), koji uz pomoć navijača, koji su bodrili crno bijele od početka do kraja, smanjuju zaostatak na 10 poena na sedam minuta do kraja (56:46).

Crno bijeli su u finišu prišli na pet poena minsa 69:64 ( minut i 20 do kraja) i imali su napad, ali su izgubili loptu. U nastavku Derek Nidam postiže trojku i stavlja tačku na meč.

Džerod Džons sa 16 poena i 11 skokova predvodio je Monako, Pol Lakomb je ubacio 12, Erik Bakner 11, Derek Nidam 10 poena, a Elmedin Kikanović je dao devet poena.

U ekipi Partizana Aleksej Nikolić je ubacio 16, Džok Lendejl 14, a Nikola Janković 12 poena.