PAO odbranio titulu

Košarkaši Panatinaikosa odbranili titulu šampiona Grčke.

Panatinaikos je slavio u petom meču finalne serije pred svojim navijačima 84:70 i tako odbranio titulu šampiona Grčke.

Za Panatinaikos je ovo 36. put da je šampion Grčke.

Peta utakmia finalne serije je bila tvrda sa puno prekršaja. U prvom poluvremenu nijedna ekipa nije uspjela napraviti ozbijnije vođstvo. Onda je sredinom treće četvrtine kod rezltata 45:45 Panatinaikos ubacio u brzinu više, otišao do dvocifrene prednosti, koju je sačuvao do kraja za veliko slavlje navijača domaćih.

Majk Džejms sa 18 poena bio je najefikasniji u ekipi Panatinaikosa, Nikos Papas je dao 13, Met Lodžeski 12 i Džejms Gist je postigao 11 poena. Džejms Singlton je dao devet poena i imao čak 17 skokova.

U ekipi Olimpijakosa Meklin je bio najefikasnij sa 16, Printezis i Roberts su dali po 13, Spanulis 11, a Nikola Milutinov je napravio pet faulova za nešto više od tri minuta.