OKK Borac pao u Bijeljini

Prvi poraz OKK Borac ove sezone.

Budućnost BN je slavila pobjedu protiv OKK Borac u petom kolu Prve lige Republike Srpske 95:87 (24:22,11:20,16:19,29:19, 15:7) nakon produžetka. Obe ekipa sada imaju po četiri pobjede i poraz.

Borac je pred posljednju četvrtinu imao prednost od 10 poena, ali se domaća ekipa vratila i došla do trijumfa.

Borac je u finišu imao prednost 77:74. Domaćin je preokrenuo i poenima Vasilića na sedamnaest sekundi do kraja poveo 80:78. U posljednjem napadu fauliran je Arsenije Vučković, koji je pogodio oba slobodna bacanja i odveo meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta domaća ekipa je brzo napravila seriju i povela 90:82 i riješila pitanje pobjednika.

Tinejdžer Nikola Radovanović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 28 poena, Nebojša Erkić je dao 19, Jovica Kecman je bivšem klubu postigao 15 poena i dodao 13 skokova, a Miladin Vlačić je dodao 14 poena.

U poraženom timu Peđa Lončar je postigao 24, Arsenije Vučković 20 uz 12 skokova, a Bojan Lulić je imao učinak od 17 poena i 10 skokova.

Do četvrte ovosezonske pobjede došao je i Radnik, koji je slavio u Zvorniku protiv Drine Princip 60:72 (19:14,14:13,14:26,13:19).

Kapiten Radnika Dejan Kokoruš ostigao je 28 poena i imao sedam skokova.Aleksa Popadić i Miloš Kolaković su dali po 10 poena.

U domaćem timu Pavle Boljkovac 15 poena, Nemanja Reljić 14 poena i 12 skokova i Srđan Kovačević je postogao 11 poena.

Najmlađi tim lige Student Igokea slavio je pobjedu na domaćem terenu. U Aleksandrovcu je pobijeđen Prijedor 68:57 (15:13,9:19,26:9,18:16).

Tim Aleksandra Ćikića odlično je odigrao treću četvrtinu koju su dobili 26:9 i prelomio meč u svoju korist.

Dušan lakić predvodio je pobjednike sa 16 poena, Aljoša Janković je dao 15 uz 15 skokova i Stefan Simanić je postigao 12 poena.

Na drugoj strani Srđan Stakić 16, Vanja Samardžić 15 poena.

Leotar-Slavija 106:73

Tabela: OKK Borac 4-1, Budućnost BN 4-1, Radnik 4-1, Sokolac 3-1, Leotar 2-2, Sutjeska 2-2, Princip 2-2, Student Igokea 2-2, Varda 1-2, Prijedor 1-3, Slavija 1-4, Obilić 0-5.