OKK Borac godinu završava na prvom mjestu

OKK Borac pobjedom završio godinu.

OKK Borac je u odloženoj utakmici osmog kola Prve lige Republike Srpske pobijedio Student Igokeu i tako kao prvoplasirana ekipa završio 2018. godinu. Učinak Borca je 10 pobjeda i poraz.

U subotu OKK Borac – Student Igokea 88:74 (22:10,29:23,22:18,15:23).

U domaćoj ekipi trojac Lulić, Vučković i Lončar je dao više poena nego gostujuća ekipa zajedno (75).

Prva četvrtina je odredila daljnji tok meča. Domaćin je poslije uvodnih 10 minuta imao prednost od 12 poena, a na poluvremenu su imali 18 poena prednosti i pobjeda je bila obezbijeđena (51:33).

Bojan Lulić odigrao je odličan meč. Postigao je 32 poena, Peđa Lončar je dao 23, a Arsenije Vučković je dao 20 i imao 11 skokova,

Na drugoj strani Aljoša Janković 23 poena i 10 skokova, a dvocifren je još bio Stefan Simanić sa 15 poena i devet skokova.

Tabela: OKK Borac 10-1, Leotar 9-2, Sokolac 9-2, Radnik 7-4, Varda 6-5, Budućnost BN 6-5, Slavija 5-6, Sutjeska 4-7, Princip 3-8, Student Igokea 4-7, Prijedor 3-8, Obilić 0-11.