Bratunac slavio u “Boriku”, korak od titule

Košarkaši Bratunca vode 2:1 u finalu šampionata Republike Srpske.

Bratunac je napravio brejk, slavio u Banjaluci protiv OKK Borac 84:77( 13:21, 28:27, 21:14,15:22) , poveo u finalu 2:1 i u narednom meču pred svojim navijačima mogu do titule šampiona Republike Srpske.

Gosti su od početka zaigrali bolje i pametnije. Koristili su prednosti u igri, koje imaju u odnosu na Borac, koji je s druge strane na individualni kvalitet svojih igrača (braća Lončar i Kecman) održavao kakav takav priključak.

Bratunac je konstantno vodio, a početkom druge četvrtine imali su i 14 poena prednosti (35:21).

Borac se ne predaje i preko Srđana Lončara, koji je vezao dvije trojke je u finišu prišao na (36:37). Ipak gosti odgovaraju serijom 8-0 i na odmor odlaze sa devet poena prednosti (45:36).

Predvođeni centrom Jovicom kecmanom i nošeni podrškom sa tribina domaći košarkaši na početku drugog poluvremena serijom 7-0, dolaze do izjednačenja (45:45). Izjednačenim rezultatom (62:62) ulazi se u posljednjih deset minuta.

Egal je bio do samog finiša kada Nebojša Erkić pogađa trojku za 77:71 na dva minuta do kraja. Na drugoj strani Peđa Lončar je pogodio trojku za 77:74, ali je istom mjesrom odgovorio Bogićević i odlučio pobjednika.

U pobjedničkom sastavu Nebojša Erkić je bio najefikasniji sa 22 poena, Kupusović je dao 17, a Bogićević 15.

Jovic Kecman sa 24 poena i 14 skokova prvo ime u Borcu.

Borac: Nikolić 11, Barbarez 6, P. Lončar 19, S. Lončar 11, Kecman 24, Aničić, Putnik, Samardžić , Stupar, Lakić 2, Ćulum 1, Omerkadić 2.

Bratunac : Bogićević 15, Kupusović 17 ,  Erkić 22 , Milidrag 11 , Kovač 14, Deurić 2, Maksimović , Milošević, Deronjić, Jokić ,Pilindavić 3, Alempić.