Nismo imali pameti,volje ni želje

Izjave Dragana Bajića i Đorđa Miloševića nakon poraza od Mege.

Igokea je porazom od Mege 99:87 završila sezonu u ABA ligi. Na kraju ostavrili su sedam pobjeda uz 15 poraza.

“Čestitao bih Megi na zasluženoj pobjedi. U pripremi ove utakmice dogovor je da smanjimo broj izgubljenih lopti, da utakmicu uvedemo u igru pet na pet, jer je Mega veoma mlada ekipa i igra vrlo agresivno. Međuitim, nismo u tome uspjeli, pretrčali su nas i vjerovatno zbog nedostatka igrača u našoj rotaciji ponestalo nam je snage u finišu i Mega je sasvim zasluženo privela utakmicu kraju u svoju korist”,rekao je Đorđe Milošević,koji je meč završio sa 14 poena.

„Čestitao bih ekipi Mega Bemaxa na pobjedi i poželio mnogo sreće u nastavku sezone. Oni kao da su više željeli pobjedu i bolji plasman na tabeli na kraju ABA lige. Ono što je i Đorđe napomenuo ja bih ponovio, a to je da smo željeli da smanjimo broj izgubljenih lopti i situacije jedan na nula. Međutim, Mega je postigla 27 lakih poena. Nešto slično je viđeno i sa naše strane, pa bih rekao da je presudan bio Megin šut za tri poena. Pogodili su čak 14 trojki iz 28 pokušaja i taj segment je igre je prelomio meč. Takođe, loše smo počeli meč, ušli smo u veliki minus, ali smo uspjeli da se vratimo, u trećoj četvrtini čak i da napravimo preokret i povedemo, ali nismo imali ni dovoljno pameti, ni želje i volje da zadržimo rezultatsku prednost. Mega je lako konsolidovala svoje redove, vratila vođstvo i zasluženo pobijedila”,rekao je trener Igokee Dragan bajić.