Igokea “slomila” Kakanj, prva pobjeda Širokog

Pobjede Igokee, Širokog i Zrinjskog.

Košarkaši Igokee savladali su Kakanj 91:75 u trećem kolu “Lige 6” BiH.

Kaknju je ovo prvi poraz, dok je Igokea došla do druge pobjede. Gosti su odlično odigrali prvo poluvrijeme i nakaon 20 minuta igre imali su prednost od devet poena razlike (42:33).

Kod igrača Igokee primjetan je bio grč u igri, kao da su i dalje u “glavama” imali poraz od Bosne.

Sredinom treće četvrtine tim Dragana Bajića uveo je utakmicu u svoj ritam, zaigrali su bolje u odbrani, došli do lakih poena i na kraju ubjedljivo trijumfovali.

Dominik Artis je odigrao najbolji meč otkako je u Igokei. Postigao je 25 poena i dodao sedam asistencija. Robert Rikić je dao 17, a mladi Dalibor Ilić, koji je nedavno potpisao prvo profesionalni ugovor, je dao 10 poena i imao sedam skokova.

U poraženom timu Milivoje Božović najbolji sa 22 poena i 10 skokova, Nikola Gaćeša je bivšem klubu dao 15 poena.

Široki je prvu pobjedu zabilježio protiv Bosne Royal. I to ubjedljivu 95:68.

Domaća ekipa je utakmicu prelomila u drugoj četvrtini, koju su dobili 22:9. Amerikanac Kromer je odigrao fantastičnu utakmicu. Postigao je 28 poena i dodao 10 skokova. Martin Junaković je dao 14, a Jure Zubac 12 poena.

U poraženom timu Kori Brandford, Maksim Šturanović i Džon Džozef su dali po 13 poena.

Sparsi su nakon pobjede u prvom kolu protiv Bosne, doživjeli dva poraza u nizu.

U trećem kolu na domaćem terenu su ubjedljivo poraženi od Zrinjskog 91:66. Tim Hrvoja Vlašića odigrao je odličan meč, a naročito drugu četvrtinu, koju su riješili u svoju korist (33.9).

Marko Ramljak sa 20 poena i 10 skokova najbolji u Zrinjskom, Bramit i Smajlagić su dali po 15.

U poraženom timu Fahrudin Manjfagić 15, Igor Josipović 11 poena.

Liga BiH treće kolo:

Igokea – Kakanj 91:75

Široki – Bosna 95:68

Spars – Zrinjski 66:91

TABELA: Igokea 2-1, Kakanj 2-1, Zrinjski 2 – 1, Bosna 1-2, Spars 1- 2,  Široki 1 – 2.

Rezultati 5. kola Lige za opstanak:

Mladost –Vogošća 72:69

Student – Bošnjak 87:80

Sloboda – Radnik 96:65.

Tabela: Mladost 4 -1 , Sloboda 4 – 1,  Radnik 2 – 3, Vogošća 2 – 3, Student 1 – 4, Bošnjak 1 – 4.