Leotar slavio u Aleksandrovcu

Leotar slavio protiv Student Igokee.

Košarkaši Leotara slavili su u derbiju 18.kola prve lige Republike Srpske u gostima kod Student Igokee 87:72.

Mladi tim Žarka Milaković dobro se držao u prvom poluvremenu,koje je završeno minimalnom prednošću gostiju (40:39). Onda je u trećoj četvrtini uslijedio ključni period meča. Leotar je zaigrao bolje i agresivnije i treći kvartal dobio 23:12 i pred posljednjih 10 minuta meča imali su i 11 poena prednosti (63.52).

U posljednoj četvrtini rutinski su sačuvali stečenu prednost i došli do 17 pobjede.

Gostima je posao bio olakšan pošto za domaću ekipu nije nastupio kapiten Aljoša Janković.

Leotar je na kraju imao šest igrača sa dvocifrenim učinkom. Milan Lužajić je dao 16, Marko Raičević 13, Nikola Marić i Aleksandar Tunguz dali su po 12, Nikola Milešić 11 uz 10 skokova i Luka Radmilović je dao 10 poena.

Na drugoj strani Dalibor Ilić najbolji sa 23 poena osam skokova i pet asistencija.Nemanja Nikolić je dao 14,a Nemanja Živković 12 poena.

Sutjeska je bila bolja od Rogatice 97:75.Stefan Ivanović sa 18 poena najbolji kod pobjednika, na drugoj strani njegov imenjak Slijepević je dao 27.

Prijedor – Varda

TABELA:Leotar 17 -1, Sokolac 14-3, OKK Borac 13-4, Student Igokea (-2)11-5, Bratunac 10-7,Varda (-1) 8-8, Sutjeska (-1) 8-9, Princip 7-10,Rudar 6-11, Slavija 5-12,Prijedor  4-13, Rogatica 0-18.