SRBIJA JE ŠAMPION EVROPE!!!!!!!!!

Juniori Srbije odbranili titulu šampiona Evrope.

Srbija je u finalu pobijedila Letoniju i domaće navijače 99:90 (32:20, 22:21, 25:24,20:25).

Od početka do kraja košarkaši Srbije su kontrolisali igru i rezultat i uspjeli su da odbrane titulu.

Orlovi su odlično počeli meč. Lopta je išla pod koš, a Petrušev i Pecarski prije svih su punili koš Letonije, koju su između ostalih bodrili Kristaps Porzingis te Darijus i Davis Bertans.

Do poluvremena je Srbija imala prednost 54:41.

Marko Pecarski je postigao 20 poena uz devet skokova, Filip Petrušev 15, a Zoran Paunović 10 poena u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena domaći košarkaši su krenuli agresivno u odbrani, a u napadu su pogađali za tri. Za samo nešto više od dva minuta igre prišli su na 56:51, a onda i na 58:54 na 6:13 do kraja treće četvrtine. Ipak onda su ušli u bonus i nisu mogli više da igraju agresivno u odbrani. Petrušev, Ilić i Pecarski su pogađali sa slobodnih bacanja, a kada je Trifunović u finišu pogodio trojku Srbije je otišla na 75:65.

Pred odlučujuću četvrtinu imali su prednost 79:65.

U četvrtoj dionici domača ekipa je na dva minuta do kraja uspjela da smanji na 91:86, ali nisu imali snage za preokret i košarkaši Srbije su počeli da slave. Otišli su u zagrljaj reprezentativcima Crne Gore, koji su ih bodrili sve vrijeme.

Marko Pecarski odigrao je nestvarnu partiju.

Finale je završio sa 34 poena i 13 skokova. Filip Petrušev je dao 29 poena i imao osam skokova, Zoran Paunović je dao 17 poena, kapiten Dalibor Ilić je dao devet uz osam skokova i četiri asistencije, Uroš Trifunović je dao pet uz šest skokova i pet asistencija, Pavle Kuzmanović je dao tri i Arijan lekić dva poena.

Na drugoj strani Žagars 22, Veveris 20 poena.

Treće mjesto osvojila je Francuska, koja je u borbi za bronzu pobijedila Rusiju 79:70.

SRBIJA U18: Petrušev 29, Islamović, Nedeljković, Rutešić, Paunović 17, Trifunović 5, Vasiljević, Pecarski 34, Lakić 2, Cerovina, Ilić 9, Kuzmanović 3.

LETONIJA U18: Viksne 7, Žagras 26, Kilps 6, Kuruks 14, Veveris 20, Mezulis, Snipke 8, Šteinbergs, Berkis 2, Bezins 2, Miska 5.