Igokei poluvrijeme dovoljno za pobjedu

Košarkaši Igokee zabilježili drugu pobjedu ove sezone u ABA ligi.

Drugu ovosezonsku, a prvu pred domaćim navijačima košarkaši Igokee zabilježili su protiv Krke.

IGOKEA – KRKA 91:73 (25:19,25:13, 17:22, 24:19)

Igokea je odlično odigrala prvo poluvrijeme.

Od početka su počeli agresivno u obrani i postigli su dosta lakih poena iz tranzicije. Kako je Igokea odigrala prvo poluvrijeme najbolje govori podatak da su imali čak 16 asistencija i 24 skoka, naspram Krke, koja je imala samo sedam asistecnija i 11 skokova. Uz to domaća ekipa je postigla sedam trojki.

Brzo su otišli na dvocifrenu prednost 17:5, koju su održavali, a najveću su u prvom poluvremnu imali nakon što je Lorbek postigao trojku i dodatno bacanje za 44:23.

Igokea je na poluvrijeme otišla sa 18 poena prednosti 50:32.

Lešić i Zubčić su predvodili strijelce sa 12 odnosno 10 poena u prvom dijelu.

U prvom napadu u drugom poluvremenu Adamović je postigao trojku i Igokea je opet otišla na rekordnih 21 poen prednosti 53:32. Nakon toga slijedi serija gostiju 9:2 i dolaze na 55:41, a Zubčić je novom trojkom vratio na 17 poena prednosti 58:41 i odbio taj pokušaj Krke da se vrati u meč.

Ipak uporni gosti nisu odlustajali i uspjeli su da pred posljednju četvrtinu smanje prednost domaćin na 13 poena 67:54.

Poslije tri minuta igre u posljednjem kvartalu bilo je 71:60. Osjetio se izostanak Filipa Adamovića, koji je ranije izašao iz igre pošto je osjetio bol u mišiću lijeve noge.

Na 4:47 do kraja Krka je prvi put od prve četvrtine prišla na dvocifrenu razliku 74:65. Igokea reaguje i preko Lešića i Miloševića opet vraća na docifrenu prednost 78:65.

Marineli na drugoj strani poslije tajm auta pogađa trojku za 78:68. U finišu lopta je išla na Savu Lešića kad je Igokea bila u napadu, a bitne poene postigao je i Talić za vođstvo 83:70.

Trijumf je trojkom ovjerio Đorđe Milošević za vođstvo Igokee 86:71.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Tomislav Zubčić sa 20 poena, Sava Lešić je dao 19, Doimen Lorbek 10, Filip Adamović je dao devet uz osama sistenicja, Đorđe Milošević je dao osam, koliko i Dalibor Ilić, koji je imao 10 skokova.Darko Talić je dao šest i imao sedam asistencija.

Mornar – Mega

TABELA: Crvena zvezda 4-0, Mega 4-0, Budućnost 3-1, Olimpija 2-2, Partizan 2-2, Mornar 2-2, FMP 2-2, Krka 2-3, Igokea 2-3,Cedevita 1-3, Cibona 1-3, Zadar 0-4.