Igokea snažno odgovorila

Košarkaši Igokee izjednačili na 1:1 u finalnoj seriji šampionata BiH.

Igokea je u drugom meču finalne serije pred svojima navijačima bila i više nego ubjedljiva protiv Zrinjskog 80:59 za izjednačenje u finalnoj serji 1:1.

Gosti su dobro odigrali prvu četvrtinu, parirali domaćinu prije svega snažnom igrom. Trener Hrvoje Vlašić je mijenjao odbrane, dosta igrao zonu i prvu četvrtinu dobio (19:15). Zrinjski je imao prednost do sredine druge četvrtine kada su domaći igrači zaigrali bolje u odbrani, pogodili su dva vezana šuta za tri poena (Radivojoević i Artis) i Igokea je došla do vođstva 36:28. Na poluvrijeme su otišli sa prednošču (36:30). Bitan detalj za meč je i povreda Marija u drugoj četvrtini nakon koje se nije vraćao na parket.

Ključni dio meča je bio početak drugog poluvremena kada je tim Žarka Milakovića nakon samo tri mnuta igre došao do dvocifrene prednosti (43:32), koju su sačuvali do kraja. U posljednjej četvrtini ta predrnost je išla i preko dvadeset poena.

U pobjedničkom sastavu Marko Ljubilić je dao 14, a Vuk Radivoejvić 10 poena. Na drugoj strani jedini dvocifreni je bio Luka Igrutinović sa 14 poena.

Igokea – Zrinjski 80:59 (15:19, 21:11, 19:13, 25:16)

IGOKEA: Rikić 9, Gajić 5, Janković 2, Ilić 7, Ljubičić 14, Glogovac 2, Milošević 8, Radivojević 10, Nikolić 8, Jevtović 8, Artis 7, Ponjavic.

ZRINJSKI: Ramljak 9, Miličević 5, Sokolović 4, Bramit 6, Mari 5, Princ, Petrić 2, Ljujić 5, Kuzman, Šamadan 2, Igrutinović 14, Smajlagić 7.

Naredni meč igraće se u subotu u Mostaru.