Igokea se loše provela u Ljubljani

Košarkaši Igokee poraženi od Olimpije u Ljubljani u meču 19. kola ABA lige.

Olimpija je slavila pobjedu 92:69 (24:12,24:21,26:19 ). Nakon ovog kola ekipe su izjednačene na pretposljednjem mjestu sa po šest pobjeda i 13 poraza, s tim da Olimpija ima bolji međusobni skor.

Igokea je dobro igrala samo u uvodu meč. Imali su prednost 12:10, a onda su stali. Olimpija je napravila seriju 19:2 i veoma brzo došla do 20 poena prednosti (34:14). Bukvalno ništa nisu odbranili igrači Dragana Nikolića u prvom poluvremenu, a sa druge strane Olimpija je bila razigrana, rastrčana, raspucana…

Domaći sastav je praкtično pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu koje su dobili (48:33). U drugom poluvremenu ista priča, na terenu postоji samo jedna ekipa. Olimpija je na startu treće dionice napravila seriju 13:0 i veoma brzo otišla na prednost od tridesetak poena koju su čuvali do kraja.

U pobjedničkom timu najefikasniji Luka Šamanić sa 16 poena, Jan Špan je dao dva manje, Marvin Džons je ubacio 13, Aleksandar Лazić 12, Miha Lapornik i Mirza Бegić po 11.

U poraženoj ekipi, koja je za tri šutirala (2-27), prvo ime Danilo Anđušić sa 21. poenom, a Marko Luković je ubacio 11 poena.

Mega – Krka 80:72

Tabela: Zvezda 18-1, Cedevita 14-5, Budućnost 13-6, Partizan 13-6, Mega 10-9, FMP 8-11, Mornar 7-12, Cibona 7-12, Zadar 7-12, Olimpija 6-13, Igokea 6-13, Krka 5-14.