Igokea prekinula niz od tri poraza

Košarkaši Igokee zabilježili su petu pobjedu u ABA ligi.

U meču 13. kola na debiju novog trenera Dragana Nikolića, pobijedili su u Laktašima Cibonu 87:69 (14:17,34:14,15:24,24:14)

Ovom pobjedom prekinuli su niz od tri poraza, a Cibonu su pobijedili u oba meča ove sezone.

U odnosu na prethodne mečeve Igokea je odigrala susret na manje poena, a što se tiče rotacije Milošević je dobio više minuta koje je dobro koristio napadajući gostujuće košarkaše uglavnom na niskom postu, dok je Latavijus Vilijams odigrao samo dva ipo minuta.

Najveća boljka Igokee u prethodnim mečevima je bila je odbrana. Večeras su manje poena primili, a teško je reći da je razlog odbrana ili smanjena rotacija i puno promašaja Cibone (3/17 za tri) . Naredni mečevi pokazaće koliko je Igokea i da li je popravila defanzivu.

Ključna je bila druga četvrtina koju je domaći tim riješio u svoju korist 34:14. Za tri poena su šutirali 6/6 i na odmor su otišli sa prednošću od 17 poena razlike, koje su sačuvali do kraja. Cibona je u finišu treće četvrtine uspjela da priđe na osam poena zaostatka 63:58, ali onda početkom posljednje dionice serija Igokee 7:0 i sve dileme su riješene.

Igokea je odlično šutirala za tri poena i postigli su 13 (najviše ove sezone)

U pobjedničkom timu najefikasniji Sava Lešić sa 20 poena, Tomislav Zubčić 17, Đorđe Milošević je dao 14.

Na drugoj strani Krešimir Ljubičić 15, Marin Rozić i Damir Markota su dali po 13, a Marko Ljubičić je bivšem klubu dao 12 poena.

Meč u Laktašima posmatrao je i predsjednik Košarkaškog saveza BiH Mirza Teletović kao i generalni sekretar KS BiH Amer Čolan.

Crvena zvezda mts – Budućnost 19.00

TABELA: Zvezda 12-0, Cedevita 8-4, Budućnost 8-4, Mega 8-4, Partizan 6-6, FMP 5-7, Cibona 5-8, Igokea 5-8,Olimpija 4-8, Zadar 4-8, Mornar 4-8, Krka 4-8.