Grčka prvi put poražena, Srbija korak bliže Kini

Srbija u 10. kolu kvalifikacija za Mundobasket pobijedila Grčku u Beogradu.

Srbija je slavila pobjedu protiv Grčke 84:61 (29:14,15:21, 23:13, 17:13) i u posljednja dva kola treba joj pobjeda protiv Estonija u gostima ili Izraela kući da obezbijedi Mundobasket.

Od početka je tim Aleksandra Đorđevića kontrolisao igru i rezultat protiv do večeras neporažene Grčke.

Rastrećeni gosti dali su dosta poena iz nerezonskih situacija, a u trećoj četvrtini su nakon par izgubljenih lopti Srbije zaprijetili i prišli na samo tri poena zaostatka (49:46). Srbija se tada budi i pravi seriju 18:2 te pred posljednju četvrtinu ima (67:48). Tu je meč bio i odlučen.

Do kraja Srbija je rutinski sačuvala prednost i zabilježila šestu pobjedu u kvalifikacijama.

Srbiju je do pobjede vodio Stefan Jović sa 22 poena sedam skokova i četiri asistencije, Miroslav Raduljica i Vasilije Micić su ubacili po 13 poena, dok je Stevan Jelovac postigao 12 poena.

U reprezentaciji Grčke Slustros i Bohoridis su dali po 12 poena.

Meč Srbije u dvorani “Aleksandar Nikolić” pratio je bivši trener Partizana Duško Vujošević.

GRUPA L – 10. KOLO:

Gruzija – Izrael 71:69 (64:64)
Njemačka – Estonija 87:70
Srbija – Grčka 84:61

TABELA: Grčka 9-1, Njemačka 9-1, Srbija 6-4, Gruzija 5-5, Izrael 4-6, Estonija 2-8.

PREOSTALE UTAKMICE: Izrael – Njemačka, Estonija – Srbija, Grčka – Gruzija (21. februara), Njemačka – Grčka, Srbija – Izrael, Gruzija – Estonija (24. februara).