FMP-u revija slobodnih bacanja

FMP u sedmom kolu ABA llige bolji od Krke.

FMP je u posljednjem meču sedmog kola ABA lige pobijedio Krku 93:65 (33:20,26:18,18:24,16:3)

Domaće ekipa je sada na učinku četiri pobjede i tri poraza i nalazi se u gornjem dijelu tabele, dok je Krka u društvu klubova, koji imaju samo dvije pobjede.

FMP je prije svega dobrom odbranom riješio pitanje pobjednika u prvom poluvremenu, a gostima su u posljednjoj četvrtini dozvolili samo TRI POENA. Utakmica ne možemo reći da je bila za košarkaške sladokusce, pošto su ekipe kombinovano izvele čak 88 slobodnih bacanja i trajala je više od dva časa. Gosti su dali više poene sa linije penala (35/44) nego iz igre.

Gosti su u prvom poluvremenu ostali bez Dalibora Đape, koji je isključen nakon što je poslije jednog koškanja odgurnuo Matica Rebeca.

Stefan Pot je odigrao odličnu utakmicu u kojoj je postigao 30 poena, Stefan Momirov je dao 17, Dragan Apić 16, a Matic Rebec je bivšem klubu dao 10 poena.

U gostujućem sastavu Luka Lapornik 15, Jure Lalić 11 poena.

Zadar – Mega 80:84

TABELA: Zvezda 7-0, Mega 6-1, Budućnost 5-2, Partizan 4-3, FMP 4-3, Cedevita 3-4, Cibona 3-4,, Olimpija 2-5, Mornar 2-5, Zadar 2-5, Igokea 2-5, Krka 2-5.