F4: Tursko polufinale

Efes posljednji učesnik fajnal fora u Vitoriji.

Biće to treće pojavljivanje Efesa na fajnal foru. Prethodni put su učestvovali 2001. godine. Ono što je sigurno je da će Turska u finalu imati predstavnika pošto će u polufinalu snage odmjeriti Fenerbahče i Efes. Drugi par su Real-CSKA.

Efes je u majstorici u Istanbulu pobijedio Barselonu 80:71 (23:28,24:14,14:15,19:14) ubacivši 17 trojko i tako je po 10. put u istoriji Evrolige domaćin dobio majstoricu u plej ofu. Gosti još nisu slavili.

Barselona je odlično počela meč. Sjajno su igrali u odbrani, a u napadu pogađali u visokim procentima. Domaća ekipa je ulaskom u igru Vasilija Micića zaigrala bolje. probijao je srpski bek odbranu Barselone i asistencijama upošljavao saigrače, a do poluvremena je postigao i 10 poena, te se na veliki odmor otišlo prednošću Efesa od pet poena (47:42).

Domaća ekipa je pred odlučujuću četvrtinu imala četiri poena prednosti (61:57). Na početku posljednje dionice prave seriju 7:0 i odlaze na 69:57,a uskoro tim Ergina Atamana ima i dvocifrenu prednost 73:63 i Pešić traži tajm aut. Barsa se vraća u život serijom 8:2 i rezultat je (75:71). Imali su i napad, koji nisu iskoristili, a na drugoj strani  odlučujući poen postiže Moerman na asisteciju Micića za 78:71. Naredni napad Barselona nije uspjela da za 24 sekunde šutira na koš i to je bilo to navijači Efesa počeli su da slave.

Šejn Larkin i Adrian Moerman su u pobjedničkom timu postigli po 18 poena, Džejms Anderson i Rorik Buboa po 11, dok je Vasilije Micić imao 10 poena i 10 asistencija.

Na drugoj strani Kris Singlton i Tomas Ertel su ubacili po 12, a Ante Tomić je dao 10 poena.