CSKA preko Olimpijakosa do 5:0

CSKA i nakon petog kola Evrolige neporažen.

CSKA je uderbiju petog kola Evrolige na domaćem terenu pobijedio Olimpijakos 69:65 (13:15, 18:20, 21:9, 17:21) i zadržao perfektan skor u Evroligi.

Gosti su bili bolji prvom poluvremenu, ali je domaći tim preokrenuo u trećoj četvrtini u kojem je tim Dejvida Blata dao samo devet poena.

U finišu u neizvjesnoj završnici zablistao je Vil Klajburn, koji je odveo svoj tim do pobjede.

Serhio Rodrigez bio je prvi strijelac CSKA sa 20 poena, Vil Klajburn je postigao 17, a Kori Higins 11. Na drugoj strani, Vasilis Spanulis je dao 16, Najdžel Vilijams-Gos 13, Jorgos Printezis 14 poena. Nikola Milutinov je dao sedam koševa i imao je isto toliko skokova.

Milano – Anadolu Efes 20.45

TABELA: CSKA 5-0, Real 4-0, Fenerbahče 3-1, Milano 3-1, Efes 3-1, Olimpijakos 3-2, PAO 2-2, Žalgiris 2-2, Barselona 2-2, Bajern 2-2, Makabi 1-3, Darušafaka 1-3, Baskonija 1-3, Gran Kanarija 1-3, Himki 0-4, Budućnost 0-4.