Brejk Budućnosti

Crvena zvezda – Budućnost finale ABA lige.

Brejk košarkaša Budućnosti u prvom meču finalne serije ABA lige.

Crvena zvezda – Budućnost  76:80 (22:25,16:12, 19:26, 19:17). Treća pobjeda Budućnosti ove sezone protiv Zvezde u ABA ligi.

Gosti su bolje počeli meč i poveli 7:0, te primorali trenera Crvene zvezde Dušana Alimpijevića da u ranoj fazi utakmice traži tajm aut. Budućnost je držala prednost i na mini odmor nakon prvog kvartala otišla sa prednošću (25:22).

U drugoj četvrtini Zvezda je sjajnom odbranom došla do preokreta. Gostima nisu dozvilili četiri minuta da postignu koš. Napravili su seriju 7:0 i došli do vođstva 29:25.

U drugom poluvremenu Zvezda je odlično počela i došla do rekordnih 47:39, a onda momenat koji je možda preokrenuo stvari. Gipson je fauliran na šutu za dva poena, klupa Crvene zvezde je dobila tehničku grešku. Gipson pogađa oba bacanja, a Gordić u narednom napadu trojku i Budućnost se vratla u meč.

Onda u finišu četvrtine Popović i Ivanović postižu trojke i pred posljednju dionicu gosti imaju 63:57.

Budućnost je nastavila sa dobrom igrom na početku posljednje četvrtine i nakon trojke Lendrija na 6:50 do kraja imali su deset poena prednosti (71:61).

Zvezda je na dva ipo minuta do kraja uspjela da samnji na 75:72. Onda lopa ide na Džastina Dolmena, koji postiže poene pod košem i to je 77:72 za Budućnost, a do kraja je ostalo minut i 47 sekundi.

Ročesti u narednom napadu nije pogodio za tri poena, a Ivanovića su poslali na liniju slobodnih bacanja. Bek Budućnosti ne promašuje i to je 79:72 i sve je bilo riješeno.

U pobjedničkom timu Nikola Ivanović je postigao 20 poena, Nemanja Gordić 18, Džastin Dolmen 13, a Kajl Gibson 10 poena.

U domaćem timu najefikasniji Alen Omić sa 14, Tejlor Ročesti je ao 13 poena i imao 10 asistencija, Stefan Janković je dao 12 i Džejms Feldin 10 poena.

Druga utakmica na programu je u utorak u 18 časova i 30 minuta na istom mjestu.