Budućnost u finišu do časnog poraza

Budućnost poražena na Kanarskim ostrvima. Pobjede Bajerna i Panatinaikosa u 12. kolu Evrolige.

Budućnost se loše provela na Kanarskim ostrvima. Poraženi su ubjedljivo od Gran Kanarije 95:85 (26:20,30:14,26:23,13:28)

Budućnost se dobro držala prvu četvrtinu, a onda je domaćin zaigrao u svom stilu i u drugoj četvrtini napravio razliku od 16 poena i riješio meč i došao do pete pobjede.

Pred posljednju dionicu domaćin je imao prednost 82:57, a do kraja su gosti uspjeli da dođu do časnog poraza.

Markus Erikson sa 15 poena predvodio je strijelce Gran Kanarije, Andrej Baldvin je dao 13, a Nikola Radičević i Havijer Rabaseda po 12 poena.

Edvin Džekson predvodio je Budućnost sa 15 poena, Alen Omić je dao 12, a Nemanja Gordić i Petar Popović po 10.

Bajern je na domaćem terenu došao do šeste pobjede.

U neizvjesnom meču pobijedili su Žalgiris 88:84 (18:12,28:26,17:23,25:23).

Derek Vilijams, Vladimir Lučić i Nihad Đedović u finišu su postigli ključne poene za pobjedu Bajerna.

Vilijams je odigrao odličan meč postigavši na kraju 27 poena, Stefan Jović, Vladimir Lučić i Nihad Đedović su dali po 11, Leon Radošević pet, a Nemanja Dangubić dva poena.

Na drugoj strani Brendon Dejvis 21, Leo Vesterman 19.

Panatinaikos je na domaćem terenu bio bolji od Darušafake 75:67 (22:16,21:16,14:21,18:14). Panatinaikos je pitanje pobjednika protiv posljednjeplasiranog tima Evrolige riješio tek u finišu meča, pošto je na 1:50 do kraja bilo 67:65.

Onda su stvari u svoje ruke uzeli Gist, Mitoglu i Kalates i donijeli pobjedu svom timu.

Konstantinos Mitoglu je sa 20 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, Džejms Gist je dao 15, Kit Lengford 12, a Nik Kalates 10.

Na drugoj strani Toni Daglas 15, Rej Mekalum 11, a Majkl Erik i Markel Braun su dali po 10 poena.

Real – Barselona 92:65

Tabela: Fenerbahče 11-1, CSKA 10-2, Real 10-2, Efes 8-4, Olimpijakos 7-5, Armani 6-6, Barselona 6-6, Panatinaikos 6-6, Bajern 6-6, Žalgiris 5-7, Baskonija 5-7, Gran kanarija 5-7, Himki 4-8, Makabi 3-9, Budućnost 3-9, Darušafaka 1-11.