Težak poraz Igokee u Sarajevu

Košarkaši Bosne Royal u drugom kolu “Lige 6” BiH ubjedljivo savladali Igokeu.

Bosna je na domaćem terenu iznenađujuće ubjedljivo pobijedila Igokeu u drugom kolu “Lige 6”, 91:66 (20:19,23:14,21:19,27:14) ,koja je nastupila bez Dominika Artisa, koji je povrijeđen.

Od početka meča vidjelo da je domaći tim ušao sa više energije u meč. Bosna je veoma brzo došla do vođstva i konstantno je vodila od finiša prve četvrtine. U drugoj su prvi put napravili ozbiljniju razliku 38:25. Do poluvremena tim Dragana Bajića je uspio da smanji na deset razlike (43:33).

U drugom poluvremenu Bosna je nastavila igrati svoju igru – požrtvovano u odbrani, a u napadu su pogodili šuteve za tri poena i razlika u trećoj četvrtini odlazi na rekordnih 16 poena (57:41).

Na početku posljednje četvrtine Bosna nakon trojke Brenforda odlazi na rekordnih 18 poena razlike (70:52) i tu je meč riješen. Na tri minuta do kraja Bosna je otišla na rekordnih 21 poena razlike (83:61).

Domaći tim je odlično šutirao za tri poena. Pogodili su čak 17 trojki iz 38 pokušaja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Erik Vašington, koji je postigao 22 poena, Draško Knežević je bivšem klubu dao 20, Kori Brendford je postigao 15 poena.

U poraženom timu Marko Ljubičić i Robert Rikić su dali po 15 poena, Danilo Šibalić je dao 10, a Dalibor Ilić devet poena.