Borcu revija trojki za vođstvo 1:0

Košarkaši Borca poveli 1:0 u finalu šampionata Republike Srpske.

Borac je u prvom meču na svom terenu pobijedio Leotar 64:58 (24:10,23:23,14:13,3:12) za vođstvo 1:0 u seriji.

Igra obe ekipe uglavnom se svodila na šuteve za tri poena. Na kraju Borac je za tri šutirao (10-32), a Leotar (6:23). Domaći košarkaši imali su više šuteva za tri nego za dva poena (26-32).

Tim Dragana Mičića meč je počeo pogodivši pet trojki. U prvoj četvrtini su pogodili sedam i napravili prednost koju su sačuvali do kraja. Borac je u par navrata u prvom dijelu imao i 22 poena prednosti, a u drugom poluvremenu kada je stao šut za tri poena (1-15) gosti su se polako vraćali u meč. Serijom 10:0 u posljednjoj četvrtini prišli su na 63:58, ali su promašili šuteve za tri poena i nisu uspejli da naprave preokret. U posljednjem kvartalu domaća ekipa je postigla samo TRI poena i to sa linije slobodnih bacanja.

U ekipi Borca Peđa Lončar je postigao 15 poena, Arsenije Vučković je dao 12 uz sedam skokova, Srđan Lončar, Bojan Lulić i Dragan Tubak su dali po 11 s tim da je Tubak imao i 15 skokova.

Na drugoj strani Marko Raičević je dao 20 poena i imao osam skokova i pet asistencija. Đorđije Ninković je dao 13, a Dejan Šakotić 10 poena.

Borac je u prvom poluvremenu ostao bez Bojana Lulića, koji je prema prvim informacijama povrijedio metatrzalnu kost i Mihajla Zvonara koji je polomio ruku prilikom jednog pada.

Druga utakmica igraće se u srijedu u Trebinju. Šampion će postati ekipa koja prva dođe do tri pobjede.