Senzacija: Zvezda “pala” u Čačku

Veliko iznenađenje u trećem kolu Superlige Srbije.

Borac je u četvrtfinalu Kupa Srbije bio nadomak pobjede protiv Crvene zvezde. Izgubili su u samom finišu.

U trećem kolu Superlige na domaćem terenu u Čačku u krcatoj dvorani, Borac je slavio pobjedu 70:63 (23:17, 14:9, 18:15, 15:22)

Slično kao i u Nišu Borac je kombinovanom odbranom izbacio tim Dušana Alimpijevića iz ritma. u napadu su pogašali sve i nošeni podrškom sa tribina domaći košarkaši su u 26. minutu imali i rekordnih 18 poena prednosti.

Ipak Zvezda se u finišu vraća i u 37. minutu dolaze na samo tri poena minusa (59:56) i sve je “mirisalo” na reprizu utakmice u Nišu.

Ovaj put Marko Marinović, Nikola Pešaković i Nemanja Todorović su odbili napade crveno-bijelih i došli do velike pobjede.

BORAC: Stojadinović 12, 10 sk, Čarapić 5, Balaban 2, Dimić 11, Radulović 6, Popović, Pešaković 13, Prlja 6, Gavrilović, Todorović 6, Marinović 6, Kutlešić 3.

ZVEZDA: Ročesti 8, Lazić 3, Janković 7, Feldin 3, Kešelj 10, Čović 18, Omić 8, Jovanović, Davidovac 3, Lesor 3, Radanov.