Bobi odličan, Klipersi za istoriju

Košarkaši Filadelfije pobijedili su pred domaćom publikom Bruklin 145:123 i izjednačili na 1-1 u prvoj rundi plej-ofa.

Filadelfija je utakmicu riješila u trećoj četvrtini koju je dobila 51:23. Boban Marjanović bio je jedan od najboljih u pobjedničkom timu. Za 18 minuta je dao 16 poena imao osam skokova i asistenciju.

U prvoj četvrtini uspio je da poentira pored trojice košarkaša, nakon čega je čuveni centar Dikembe Mutombo ustao sa stolice i “bacio pet” Alanu Ajversonu.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Džoel Embid sa 23 poena, Heris je ubacio 19, Simoms je imao tripl-dabl (18p, 10sk, 12as).

Spenser Dinvidi na drugoj strani postigao je 19 poena, Dianđelo Rasel 16, dok je Rondaj Holis-Džeferson imao 15.

Golden Stejt je u drugom meču protiv Klipersa u trećoj četvrtiniimao prednost od 31. poena, ali su gosti uspjeli da režirao najveći preokret u istoriji plej of i trojkom Lendrija Šemeta dođe do pobjede 135:131 i izjednačenja u seriji 1-1.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio Lu Vilijams sa 36 poena, Montrez Herel je ubacio 25, a Danilo Galinari je imao 24 poena.

Kod Voriorsa najefikasniji Stef Kari sa 29 poena, Kevin Durent je imao 21, a Klej Tompson 17. Ono što je za brigu šampiona je povreda Kazinsa.