Armija pala u Podgorici

Nema neporaženih timova poslije devetog kola Evrolige.

Real je sinoć pao u Pireju, a CSKA u Podgorici u dvorani Morača.

Odlična Budućnost je slavila pobjedu 93:92 (17:21,18:28,30:18,28:25). Veliki trijumf šampionu ABA lige dobio je Danilo Nikolić poenima na šest sekundi do kraja. Na drugoj strani Higins nije uspio da obezbijedi pobjedu svom timu.

Činilo se nakon prvog poluvremena da će ovo biti još jedan rutinska pobjeda ekipe iz Moskve. U drugoj četvrtini su zaigrali čvrsto i do poluvremena došli do 14 poena prednosti (49:35). Ipak u trećoj četvrtini agresivna i motivisana Budućnost uspijeva da smanji razliku i pred posljednju četvrtinu rezultat je bio 67:65 za goste.

U posljednjem kvartalu igralo se koš za koš i na kraju Nikolić je bio taj koji je dao odlučujući.

Erl Klark sa 18 poena bio je najbolji strijelac, Nemanja Gordić dao je 17, meč viner Danilo Nikolić je postigao 14, a Koti Klark 12 poena.

U poraženom timu Nando De Kolo 19, Vil Klajburn 15, Alek Piters 12 poena.

Gran Kanarija – Bajern 74:89

TABELA: Real 8-1, CSKA 8-1, Fenerbahče 8-1, Efes 7-2, Armani 6-2, Panatinaikos 5-4, Barselona 5-3, Olimpijakos 5-4,Bajern 4-5, Žalgiris 3-6, Baskonija 4-5, Himki 3-6, Gran Kanarija 2-7, Budućnost 2-7, Makabi 1-8,Darušafaka 1-8.