FIBA LŠ: Šakotin AEK u finalu

Moanko i AEK igraće u finalu FIBA lige šampiona.

Monako je u polufinalu bio bolji od Ludvigzburga, a AEK je nošen podrškom oko 20 hiljada navijača u Olimpijskoj dvorani u Atini pobijedio Mursiju 77:75 (18:17,22:17,15:20, 22:21).

U utakmici, koja je trajala više od dva sata, koja je bila isprekidana sa mnoštvom faulova, AEK je ipak na kraju došao do pobjede. Gosti su imali posljednji napad, ali šut sa svoje polovine nije realizovao Benite.

Tako će tim Dragana Šakote u finalu igrati protiv tima Zvezdana Mitrovića.

Mani Heris sa 20 poena predvodio je AEK-ove strijelce, Kevin Panter dao je 16, a Dušan Šakota 15 poena.

Reprezentativac BiH Edin Atić je meč posmatrao sa klupe.

Na drugoj strani Brazilac Vitor Benite najefikasniji sa 19 poena, Klevin Hana je dao 17. Banjalučanin Lazar Mutić , kao i Edin Atić na drugoj strani nije ulazio u igru.

Finale AEK-Monako igraće se u nedjelju od 20 časova i 30 minuta, dok je meč za treće mjesto Ludvigzburg – Mursija na programu od 17 časova i 30 minuta.