ABA i naredne sezone u Laktašima

Košarkaši Igokee pobijedili Zadar 100:82 u posljednjem kolu ABA lige.

Ovom pobjedom Igokea je osigurala nastup u ABA ligi i naredne sezone, dok će Zadar u baraž.

Domaća ekipa je odlično odigrala prvo poluvrijeme i nakon 20 minuta imala prednost od 21 poena (61:39). U drugom dijelu mnogo bolja igra zadrana, koji su na četiri ipo minuta prije kraja prišli na šest poena zaostatka 72:66. Onda je Novak Musić odigrao dobru odbranu, pa su on i Anđušić pogodili za tri odbili napad gostiju.

Danilo Anđušić odigrao je najbolju partiju u dresu Igokee postigavši 29 poena, Latevijus Vilijams je ubacio 16, Sava Lešić i Marko Luković su ubacili po 14.

Na drugoj strani Luka Žorić je dao 23, Luka Božić 15, a Jure Planinić 10.

Krka – Olimpija 21.00

Tabela: Crvena zvezda mts 21-1, Cedevita 16-6, Budućnost 15-6, Partizan 14-8, Mega 10-12, FMP 10-12, Cibona 9-12, Igokea 8-14, Mornar 8-14, Zadar 7-15, Olimpija 6-15, Krka 6-15.