Pobjede Mladosti, Sparsa i Bošnjaka

Tri utakmice 12. kola košarkaške lige BiH odigrane su u srijedu.

Mladost je u Mrkonjić Gradu bila ubjedljiva protiv Kaknja 99:77.

Domaća ekipa odlično je ušla u meč i već nakon prve četvrtine imala je dvocifrenu prednost (18:8). Do poluvremena gostujuća ekipa uspjela je da dođe na “minus” od sedam koševa 36:29.

Odlučujuću prednost ekipa Gorana Sladojevića pravi u trećoj četvrtini koju su riješili u svoju korist 33:20 i pred posljednjih 10 minuta odlaze sa prednošću od 20 poena. Do kraja su rutinski odradili posao i došli do tek četvrte pobjede ove sezone.

U pobjedničkom timu Mijović 23, Aleksić 20,Knežević 18 i Kočević sa 11 poena bili su najefikasniji.

Na drugoj strani Mirković 22, Dedić 17, Božović 12 i Maksimović 11 poena.

Košarkaši Sparsa slavili su u Bijeljini protiv Radnika nakon produžetka 95:90.

U dramatičnom meču u Bijeljini sve je stalo u posljednjih par minuta.

Radnik je na 14 sekundi do kraja imao prednost 79:78 i njihov igrač Jovanović je imao dva slobodna bacanja. Reklo bi se idealna situacija. Ipak Jovanović ne pogađa ni jedno bacanje. Potom pravi faul na Grubeliču, koji s druge strane pogađa jedno i rezultat je izjednačen 79:79.

Radnik je imao još jednu šansu odnosno posljednji napad, ali su loše odigrali i otišlo se u produžetak u kojem su se gosti bolje snašli i došli do pobjede.

Dejan Đokić sa 25 poena predvodio je sarajevski tim, Rogić je postigao 19, Josipović 18, Manjgafić 12, a Durmo 11 poena.

Kod domaćina Kokoruš i Jovanović su postigli po 23, a Pavlović 20 poena.

Bošnjak je pobijedio Vogošću 85:81 i došao do prve ovosezonske pobjede.

Rezultati 12.kolo:

Bosna Royal – Široki 78:70

Student – Zrinjski 64:90

Bošnjak – Vogošća 85:81

Mladost – Kakanj 99:77

Radnik BN Basket – Spars 90:95

Tabela: Zrinjski 10-1,Bosna 9-2,Spars 9-2,Kakanj 7-4,Široki 6-5,Student 5-6,Sloboda 4-6,Radnik 4-7,Mladost 4-7,Vogošća 1-10, Bošnjak 1-10.